Odmładzanie szyi – domowe sposoby
Szyja bywa pomijana podczas zabiegów pielęgnacyjnych, przez co szybciej się marszczy i zdradza wiek. Z biegiem czasu staje się to coraz mniej estetycznym widokiem, dlatego zamiast martwić się po fakcie, najlepiej zapobiegać zawczasu stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.
Dobroczynny masaż
Masowanie ciała sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i nie jest tak podatna na zmarszczki. Dla szyi jest to szczególnie istotne, dlatego przynajmniej 2-3 razy w tygodniu dobrze jest zaoferować skórze w tym rejonie masaż kostką lodu. Aby wykonać go poprawnie należy przygotować 1 kostkę lodu oraz cienką folię, po czym usiąść lub położyć się i rozpocząć masowanie szyi okrężnymi ruchami. Najlepiej nie przeprowadzać masażu dłużej, niż 3 minuty, żeby skóra nie była przesadnie ochłodzona.
Po masażu widać będzie wyraźnie, że skóra jest lepiej napięta oraz wydaje się o wiele gładsza, niż wcześniej.
Zobacz także: Jak zrobić olejek do masażu?
Okłady z oliwy z oliwek do odmłodzenia szyi
Oliwa z oliwek jest dobroczynnym składnikiem nie tylko dla wnętrza organizmu, lecz także dla zewnętrznych części. Dzięki temu stosuje się ją do pielęgnacji ciała, w tym szyi. Do przygotowania korzystnego dla dekoltu okładu wystarczy ½ szklanki oliwy z oliwek. Należy przelać ją do rondelka, a następnie podgrzać delikatnie. Oliwa nie może być wrząca, gdyż poparzyłaby ciało, powinna być jedynie ciepła. W tak przygotowanej miksturze zamoczyć gazę jałową, a następnie owinąć ją wokół szyi – nie za mocno – gazę zakryć folią spożywczą i ręcznikiem, który ułatwi zatrzymanie ciepła. W takim pielęgnacyjnym opatrunku należy poleżeć przez 30 minut. Najlepiej, jeśli jest obok ktoś do pomocy, kto raz na 10 minut będzie mógł zwilżyć ręcznik ciepłą wodą, żeby kuracja była skuteczniejsza.
Zobacz także: 10 sposobów na wykorzystanie oliwy z oliwek
Peeling i maska na szyję
Nie tylko twarzy przydaje się peeling oraz maska, szyja także może skorzystać na takich kosmetykach. Ze względu na to, że potrzebuje większej delikatności, dlatego niezbędne jest użycie peelingu enzymatycznego, który jest drobniejszy i nie podrażni skóry. Spełni jednak swoje zadanie, czyli usunie martwy naskórek oraz pozostałe zanieczyszczenia. Oczyszczenie skóry ze zbędnych elementów pomoże we wchłanianiu składników odżywczych, dlatego bezpośrednio po wykonaniu peelingu dobrze jest nałożyć na szyję i dekolt maseczkę o właściwościach ujędrniających oraz odżywiających. Takie maseczki z powodzeniem można dostać w sklepie, jak również wykonać samodzielnie. Dobrze sprawdzi się połączenie mielonych płatków owianych z żółtkiem oraz 1 łyżką miodu. Gotową miksturę należy nałożyć na szyję i pozostawić na 10 minut, a na koniec zmyć letnią wodą.
Zobacz także: Jak wykonać maseczkę peel-off z zielonej herbaty
Prawidłowe kremowanie szyi i dekoltu
Skóra szyi i dekoltu może być nadwyrężana nawet podczas tak prozaicznej czynność, jak nakładanie kremu odżywiającego lub nawilżającego. Wiele osób szarpie skórę, nie dba o to, w jaki sposób prowadzić dłoń z kremem, a to może sprzyjać powstaniu zmarszczek. Najbezpieczniejsze jest rozprowadzanie kosmetyku od dekoltu ku górze, czyli ku brodzie. Pozwala to na poprawienie krążenia oraz nie dopuszcza do wiotczenia skóry, przynajmniej nie tak szybko, jak dzieje się to bez odpowiedniej pielęgnacji. Przy nanoszeniu kremu na okolice żuchwy dobrze jest poklepywać skórę, jak i nieco podciągać ją w górę, w stronę uszu.
Zobacz także: Co powinien zawierać dobry krem?
Odpowiednia pozycja
Dla zachowania jędrności skóry oraz zapobieganiu obwisaniu skóry w obrębie szyi i policzków, ważne jest zachowanie odpowiedniej pozycji ciała. Trzeba przyjrzeć się swojej pozycji siedzenia oraz chodzenia. Jeżeli podczas spaceru spoglądasz w dół, przyciągasz brodę do szyi i jeżeli w taki sposób oglądasz telewizję, to znak że trzeba to zmienić. Szyja powinna być wyprostowana, żeby jak najmniej się marszczyć.