Babcie to osoby, o których mówi się zazwyczaj w superlatywach, wspomina z czułością i kocha niezwykle mocno. To właśnie one kochają, opowiadają bajki, uczą, opiekują się oraz rozpieszczają, a także jak nikt inny, doceniają drobne prezenty od wnuków. Na wypadający 21-ego stycznia Dzień Babci, warto przygotować drobny upominek, który podkreśli ciepłe uczucia do niej.
Co jest potrzebne do zrobienia laurki?
Przygotowanie laurki będzie łatwe jeśli od razu zbierze się wszystkie niezbędne do tego elementy. Wśród nich muszą znaleźć się:
- blok techniczny,
- papier ozdobny,
- dziurkacz,
- nożyczki,
- linijka,
- spinacze,
- igła,
- nitka,
- ołówek,
- tasiemka, cienka.
Zakupienie potrzebnych rzeczy jest bardzo proste, wystarczy sklep papierniczy i pasmanteria. Podczas zakupów, warto poprosić o pomoc rodziców.
Podstawa kartki
Z bloku technicznego wyrwać jedną kartkę. Przy pomocy linijki i ołówka wymierzyć jej środek, narysować cienką linię, a następnie przeciąć kartkę na pół. Zamiast zwykłego, białego bloku technicznego, można użyć również kolorowego. Laurka będzie wówczas bardziej atrakcyjna.
Jedną z uzyskanych połówek odłożyć na bok, a drugą, złożyć na pół. Taki rozmiar kartki będzie jednocześnie bazą pod laurkę dla babci. Należy dokładnie ją zmierzyć i odrysować uzyskane kształty na papierze ozdobnym. Uzyskany prostokąt – wyciąć.
Najlepiej wybrać papier ozdobny, który spodoba się babci i wywoła uśmiech na jej ustach, np. w kwiaty lub baloniki.
Przygotowanie zdjęcia do laurki
Zdjęcie do laurki nie powinno być większe, niż format 9x13cm, w przeciwnym razie nie zmieści się na kartce. Można użyć zdjęcia solo albo – jeśli ma się rodzeństwo – zdjęcia, na którym jest się z bratem lub siostrą.
Wybrane zdjęcie położyć przed sobą i nałożyć na nie prostokąt z papieru ozdobnego. Papier jest cienki, więc zdjęcie będzie lekko przebijać. Sprawdzić, w którym miejscu jest postać albo postaci, po czym ołówkiem narysować na papierze serce, w taki sposób, żeby ujmowało osoby na fotografii. Wyciąć.
Ozdabianie laurki dla babci
Do podstawy kartki, na jej wierzch, przyłożyć zdjęcie. Na nie nałożyć papier ozdobny i oba elementy spiąć spinaczami, żeby nie rozsuwały się na boki.
Dziurkaczem wykonać dziurki w wierzchniej części kartki, postępując wokoło. Następnie przełożyć przez każdą tasiemkę w kolorze pasującym do papieru. Tasiemka będzie jednocześnie ozdobą.
Po przeciągnięciu jej przez wszystkie dziurki zawiązać kokardkę. Dzięki temu wszystkie elementy – zdjęcie i papier – nie rozpadną się.
Życzenia dla babci
Na zakończenie wystarczy wpisać do środka laurki życzenia dla babci. Mogą być zwykłe, proste, związane ze zdrowiem i szczęściem albo przyjąć formę wierszyka. Przykładowe wiersze łatwo znaleźć w Internecie, choć jeśli ma się odrobinę literackiego talentu, można stworzyć wierszyk samodzielnie.
Podpisać się „od wnuczka/wnuczki”, po czym wręczyć ukochanej babci w dniu jej święta. Zdjęcie na przedzie kartki sprawi, że babcia będzie mogła postawić je na szafce i spoglądać na twarz wnuka lub wnuków, w dowolnym momencie.
Przeczytaj również jak wykonać ciekawą kartkę 3D