Cienie pod oczami to prawdziwa zmora, nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Zmęczenie, przepracowanie, brak snu, wszystko to sprzyja pojawianiu się cieni, które psują wygląd całej twarzy. Aby nie wyglądać na wiecznie niewyspaną osobę, warto poznać naturalne sposoby na zniwelowanie nieestetycznego elementu.
Ogórek na oczy
Bardzo dobrze na zmęczenie widoczne na twarzy działa zielony ogórek. Wpływa on na likwidację opuchlizny wokół oczu oraz na samych oczach – zwłaszcza na powiekach. Tak dobroczynne działanie wynika z dużej ilości flawonoidów oraz przeciwutleniaczy, które są zawarte w zielonym warzywie. Ogórek najlepiej zadziała jeśli jest schłodzony, dlatego przed użyciem najlepiej wsadzić go do lodówki na 10 minut, a dopiero potem pokroić na plasterki. Gotowe, zimne plasterki położyć na oczach i pozostawić na 30 minut. Opuchlizna powinna zniknąć. Taki zabieg najlepiej powtarzać nawet profilaktycznie raz na dwa dni lub za każdym razem, kiedy ma się uczucie, że oczy są zmęczone.
Mleko na oczy
Kolejnym produktem spożywczym, który może przynieść ulgę zmęczonym oczom jest mleko. Nadaje się nie tylko do popijania, ale także do poprawiania wyglądu skóry pod oczami, wspomaga również jej regenerację. Mleko pozwala na zminimalizowanie opuchlizny oraz lepszy relaks skóry i mięśni wokół oczu.
Aby wykonać poprawny okład należy schłodzić mleko – może być krowie albo sojowe – a następnie zanurzyć w chłodnym napoju waciki kosmetyczne. Po ich dobrym nasączeniu można je położyć na powiekach, zostawiając tak na 15 minut. Gdy czas minie, delikatnie przetrzeć wacikami powieki. Ulga będzie wyraźnie odczuwalna, a opuchlizna zniknie albo będzie znacznie mniejsza.
Rumianek na oczy
Napar z rumianku zazwyczaj kojarzy się z naturalnym lekarstwem na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jednak tak samo dobrze działa na likwidowanie cieni pod oczami. Wynika to z jego właściwości przeciwzapalnych oraz antybakteryjnych, które doprowadzają skórę do prawidłowego wyglądu.
Aby użyć rumianku jako okładu na oczy należy zaparzyć 2 torebki rumianku w torebkach i zalać ciepłą wodą w filiżance. Naczynie najlepiej przykryć, ponieważ wtedy zioła parzą się lepiej oraz mają więcej korzystnych właściwości. W przypadku rumianku czas parzenia powinien wynosić 10 minut. Gdy napar będzie dobrze zaparzony można lekko przestudzić torebki rumianku, po czym położyć je na powiekach na 15 minut.
Rumiankowy okład nie tylko zmniejszy opuchliznę wokół oczu, zniweluje cienie, ale również znacząco zmniejszy ewentualne zaczerwienienia oczu, charakterystyczne dla osób długo pracujących przy komputerze.
Aloes na oczy
Aloes znany jest ze swojego dobroczynnego wpływu na skórę. Nic więc dziwnego, że nadaje się również do leczenia opuchlizny, nie tylko wynikającej ze poparzeń, np. po opalaniu, ale również opuchlizny wynikającej ze zmęczenia. Dzieje się tak ze względu na liczne aminokwasy znajdujące się w aloesie, jak również składniki grzybobójcze i antybakteryjne. Żel z aloesu można kupić w każdej aptece, jednak zamiast żelu jeszcze lepiej jest użyć świeżego wyciągu z aloesu. Wystarczy odciąć kawałek liścia i posmarować powieki oraz okolice oczu miąższem znajdującym się wewnątrz. Dobroczynne składniki pomogą zlikwidować cienie, nawilżą i opóźnią powstawanie zmarszczek.
Oczar wirginijski
Coraz popularniejszym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami jest oczar wirginijski. Jest to roślina posiadająca duże właściwości ściągające, co poprawia wygląd powiek oraz okolicy oczu. Po zalaniu oczaru ciepłą wodą i pozostawieniu do wystygnięcia uzyskuje się wodę oczarową. Należy zamoczyć w niej gazę albo płatki kosmetyczne i położyć na zmęczonych oczach na 5 minut. Proste i skuteczne.
Wszystkie z wymienionych sposobów pozwalają pozbyć się cieni pod oczami. Są naturalne i dobrze wpływają na naszą skórę, jednak co zrobić gdy jesteśmy w trasie i nie mamy czasu na zastosowanie powyższych metod? Wtedy warto, poszukać naturalne kremy pod oczy, które są wolne od szkodliwych substancji i będziemy mogli ich użyć w razie potrzeby.